A felújított Szent Cecília kép megáldása.

02.JPG

Dr. Krepuska Géza dédunokája Mesterházy Erika és családja felújítatta a Szent Cecíliát ábrázoló képet, ami a kórusra vezető lépcsőnél volt. Ezt a képet Dr. Krepuska Istvánné adományozta Dr. Krepuska Gézáné emlékére a templom javára 1942-ben.

Köszönöm magam és a közösség nevében a kép felújítását és nagy örömünkre szolgált, hogy együtt ünnepelhettünk a kép megáldásakor.

Eseményről beszámoló képek itt!  (A képeket készítette Tomka István. Köszönet néki.)

A képet felújítató Mesterházy Erika gondolatai.

"Korábban Angyal János hívta fel a figyelmemet, hogy igen rossz állapotban van a család által a templomnak adományozott kép. Nagyapám Krepuska Géza, 1920-tól 1949-ig lakott Somoskőújfaluban.  Ö maga evangélikus vallású volt, ezért építtetett egy kis imaházat, de mindig jó kapcsolatot tartott a katolikus templommal is. Nagyon segítőkész ember volt, akire sokan jó szívvel emlékeznek a faluból.

Az ő példája nyomán és az ő emlékezetére, elhatároztuk a kép restauráltatását. Erre Varga András atyával egyeztetve került sor. Nagyon örülünk, ha ezzel szépíthettük a kedves somoskőújfalusi templomot."