KÉK ünnep

IMG_0027_1.JPG2016. június 15.

KÉK ünnep

"Oly jó áldani az Urat,

Ujjongóan jó Istennek zengeni zsoltárokat.

Már kora reggelen jóságát,

Éjszakákon át hirdetem szüntelen nagy irgalmát.

Pengõ hangszeren, lantokon

Ujjongóan jó lelkesen zengeni hálaszót.

Az öröm hangjai szóljanak

Gitár húrjain magasztalom ujjongva csodáidat."

Az idén ünnepli 10. születésnapját a salgótarjáni egyházközségek Kövessük Énekelve Krisztust kórusa. Az eltelt évek alatt a kórus nem csak a város és a környező falvak templomaiban teljesített szolgálatot a szentmiséken, hanem rendszeresen énekeltünk a város rendezvényein és más zenei eseményeken is.

Az esztendők alatt cserélődtek tagjaink, voltak akik a városból elköltözésük vagy sok elfoglaltságuk miatt nincsenek már velünk, de érkeztek is új, friss hangok.A korábban velünk éneklők közül jónéhányan elfogadták meghívásunkat, így a kórus korábbi és jelenlegi - sőt talán jövőbeni - tagjai 2016. június 12-én az esti szentmisében közösen adtak hálát az elmúlt 10 év kegyelmeiért. A templomot betöltötték a felhangzó hálaadó énekek hangjai.

A hálaadó szentmise után a főplébánia udvarában együtt vacsoráztunk. A nekünk főzött finom étel és a magunkkal hozott sütemények mellett beszélgetéssel töltöttük az estét, amiben helyet kapott köszönetnyilvánítás és születésnapi köszöntés is.

Deák

A képek itt! Köszönet a kattintgatóknak!