Egyházközségi nap Zagyvapálfalván 2014 06 09

... / ... / 2014-06-09-Zagyvapalfalva.jpg (normál)2014. június 24.

Együtt – a Szentlélekkel

A Salgótarjáni Egyházközségek idei közösségi napját a hagyományokhoz híven idén is pünkösdhétfőn tartottuk, ezúttal a zagyvapálfalvai plébánia volt a házigazda, és fogadta az egyházközségekből érkező sokaságot. A nap barátságos focimeccsel indult a helyi iskola udvarán, majd a templomba érkező híveket a salgótarjáni kamarazenekar hívogató játéka várta. A nyitó szentmise 11.00 órakor kezdődött, amelyet Varga András esperes, a salgótarjáni főplébánia plébánosa mutatott be, Kovács András salgótarjáni káplán és Gyurkó Géza házigazda plébániavezető diakónus atya jelenlétében, valamint dr. Pethő Ferenc és Szabó Csaba akolitusok szolgálatával. A szentmise után a templomkertben felállított színpadon a helyi Aprófalva Óvoda hittanos óvodásai és a helyi Arany János Általános Iskola fiataljai adtak elő műsort, melyet ebéd követett. 14.00 órától Veszelovszki Balázs helytörténész tartott előadást a város egyházi múltjáról és a templom történetéről, ezt követően pedig Varga András plébános atya idézte fel előadásában „A Szent Pápa nyomában” című lengyelországi zarándoklat pillanatait. A napot közös éneklés, a nap folyamán tartott templomismereti (gyermek) és várostörténeti (felnőtt) vetélkedők eredményhirdetése és jutalmazása zárta, majd együtt adtunk hálát a Jézus Szíve litániában.

Az egyházközségi nap mindig megmutatja: együtt kell építenünk Isten országát saját helyünkön, környezetünkben. Ahogyan az apostolok együtt voltak az emeleti teremben és várták a Szentlelket, mi is együtt voltunk és éreztük a Szentlélek erejét – ahogyan a tavalyi ifjúsági találkozón is, amelynek témája szintén a Szentlélek volt, ennek a folytonosságnak a jelképe a háttérben látható, Kun Péter által tavaly festett kép. A Szentlélek ismét összehívott minket és lélekben eltöltött mindannyiunkat. Bízunk benne, hogy ezt az erőt otthonainkba is hazavittük mindazoknak, akik nem lehettek jelen. Kívánjuk, hogy képösszeállításunk segítségével átélhessék azt a felemelő érzést, amit mi átélhettünk ezen a napon!

Képes beszámoló az eseményről itt!