2013. január 21.

Fotóalbum / 1999 Amiben a 2013 hírek képei vannak / plakát 0127 orgona (normál)Sok szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt 2013. január 27-én vasárnap 15 órakor a Szent József Templomban (Salgótarján, Acélgyári út 1.) tartandó zenei áhítatra. Ez a hálaadó istentisztelet egy egész éves rendezvénysorozat nyitánya, melyet a salgótarjáni Szent József plébániatemplom orgonájának 75 éves évfordulója alkalmából rendezünk. Havonta lesznek változatos programok, egyházzenei áhítatok, koncertek, fotópályázat és egyéb színes események, melyekkel Nógrád megye 2. legnagyobb orgonáját szeretnénk megismertetni a nagy közösséggel, és közelebb vinni a liturgikus zenét, s annak igen nagyméretű tárgyát az emberekhez.

Program:

1. Városunk 90 éves rendezvénysorozatának ünnepélyes lezárása
Hálaadás

2. A 75 éves orgonánk jubileumi évének ünnepélyes megnyitója
Ökomenikus hálaadó istentisztelet

3. Zenei áhítat
Közreműködik: Diósi Tamás orgonaművész és a
Bányász-Kohász Dalkör

A program tervezett időtartama: 40 perc, a buszról esetlegesen lemaradókat  most is hazaszállítjuk.