Szent Lázár lovagjai Szent József városában

2011. október 19.

Fotóalbum / Hírek képei / lovag Tempfl József atya (bélyeg)Lovagavatás Salgótarjánban

A 20 éve felszentelt Szt. Lázár kórházi kápolna  és a Jeruzsálemi Szent Lázár Katonai és Ispotályos Lovagrend salgótarjáni Szent Ilona kommendájának szintén 20. évfordulója alkalmából jeles események zajlottak városunkban 2011 október 14-15-én. Az ünnepségsorozat a kápolnában szent misével kezdődött, melyet Dr. Beer Miklós váci megyéspüspök atya celebrált. Az ezt követő fogadáson megjelentek a lovagrend vezetői, köztük őexellenciája lovag Vittorio Galoppini nagyvikárius, őexellenciája lovag Björn Petterson Svédország nagyperjelje, őexellenciája lovagdáma Helen Meli Attard a lovagrend főkincstárnoka Máltáról, mindannyian a főtanács tagjai. A vendégek között volt őexellenciája lovag Török Ádám, Magyarország nagyperjelje, őexellenciája lovag dr. Friedrich Schubert emeritus nagykancellár Ausztriából. Jelen voltak továbbá az esperesi kerület és az egyházmegye papjai valamint az evangélikus és a református egyház lelkészei és megyénk és városunk volt és jelenlegi világi vezetői, országgyűlési és európai parlamenti képviselők. Az esemény főszervezője lovagdáma Sipos Ákosné volt, aki egyben a Szt Ilona kommenda parancsnoka is.  Másnap a Szt. József plébániatemplomban lovag Hlédik László atya, a rend káplánja celebrált szentmisét. Külön öröm volt, hogy koncelenránsként lovag dr. Tempfli József atyát, szintén a rend tagját, nyugalmazott nagyváradi püspököt is  köszönthettük. A rend új lovagokat is felvett soraiba. Ünnepélyes avatási szertartás keretében lovaggá ütötték a salgótarjáni Kreicsi Lászlót és dr. Márkus Lászlót, valamint a bátonyterenyei Puszta Miklóst.

A Szent Ilona kommenda tevékenysége ezreknek nyújtott támaszt nehéz helyzetükben húsz éves fennállása alatt, legyen szó iskolabútorokról, téli ruháról vagy akár csak egy tányér meleg ételről. Kísérje Isten áldása a lovagrend Salgótarján környéki működését az elesettek és betegek segítésében a jövőben is!