Templomi szolgálat családok számára

2011. március 11.

A szentmise a közösség ünnepe, a közösség tevékeny részvétele Krisztus keresztáldozatában. Azért, hogy a hívő közösség tagjai még inkább megvalósíthassák az Egyházért végzett szolgálati szándékukat, várjuk a családok – felnőttek – jelentkezését templomi szolgálat végzésére a liturgiában, a szentmisében! A szolgálat a következő feladatokat érinti: felolvasás, perselyezés, adományok felvitele az oltárhoz, ministrálás... A ministránsok feladatát ez nem szünteti meg, hanem inkább azt kiegészíti, teljessé teszi, hogy minél többen magukénak érezzék az Istennek való szolgálat fontosságát. Várjuk ezért a jelentkezéseket névvel és telefonszámmal a sekrestyében, hogy így be tudjuk osztani vasárnapról vasárnapra a szolgáló családokat! Ez is a nagyböjti lelki készületünk szép programja lehet!