A ferencesek elhurcolásának 60. éves évfordulója

2010. július 31-én került sor a Szent József plébániatemplom és rendház bejáratánál annak az emléktáblának a leleplezésére és megáldásra, amely a salgótarjáni ferencesek             elhurcolásának 60. éves jubileumára készült.
A gyülekező után délután 16 órától a „Békesség és minden jót” című dokumentumfilmből láthattak részletet a kedves hívek, majd P. Kálmán Peregrin szentkúti kegyhelyigazgató atya előadását hallgathatták meg az egybegyűltek. A nagyszámú érdeklődőre való tekintettel a P. Réz Marián terembe meghirdetett előadást végül a templomban kellett megtartani, ahol a ferencesek internálásáról és a fájdalmas történelemről beszélt az atya.

17 óra 15-től Diósi Tamás orgonaművész gyülekező orgonajátékát hallgathatták meg az egybegyűltek, majd az addigra teljesen megtelt templomban dr. Beer Miklós váci megyéspüspök úr által főcelebrált hálaadó szentmisét.