2014.05.14 A Szent Pápa nyomában Szaflary és Zakopane 5. nap

Péntek, zarándokutunk utolsó napja. Reggel már nem esett az eső, de az egész heti sok csapadék miatt a hegyi patakok és folyók vízszintje megemelkedett és egyes területeken, így Szaflaryban is árvíz fenyegetett bizonyos településrészeket. A telefonvonalak beáztak és a mobil telefonok sem működtek. Bőséges és laktató reggelit követően berakodtunk a nyugodt és kiegyensúlyozott Tibor sofőrünk által vezetett buszunkba és átutaztunk a Szent András templomba, ahol a Mrowca család tagjaival közös szentmisén vettünk részt. A misét gyertyafénynél szolgáltatta András és Róbert atya, magyar és lengyel nyelven.

Innen utunk utolsó állomására utaztunk Zakopanéba, ahol a Szent II. János Pál pápa által alapított gyönyörű Szűz Mária Templomot tekintettük meg. Az eső addig állt el, amíg néhány fénykép elkészült a templom előtti Szent Atya szobor előtt. Ezt követően hazaindultunk, Salgótarján úti céllal.