2014.04.12 IX. Keresztút a Kálvárián

Boldog II. JÁnos PÁl pápa által írt keresztútat imádkoztunk a Kálvárián és felszenteltem a keresztúti stációkat.

Bevezető imádság

"Ha valaki utánam akar jönni, tagadja meg magát, vegye föl keresztjét és kövessen engem“ (Mt 16,24).

Nagypéntek estéje van. Húsz évszázad óta az Egyház azért gyűlik össze ma, hogy Isten Fia földi vándorlásának utolsó lépteire emlékezzék, és azt átélje. Most, mint minden évben, a Rómában lévő Egyház a Colosseumhoz vonul, hogy Jézus nyomait kövesse, aki "keresztjét hordozva kiment az úgynevezett Koponyahelyre, amelynek héber neve Golgota" (Jn 1,17).
Itt vagyunk a hagyomány szerint Isten Fia via crucisán, amely nem egyszerűen a könyörgések helye. Hisszük, hogy az Elítélt minden lépése, minden gesztusa és minden szava, meg mindazok, akik ott átélték és magukévá tették ezt a drámát, folytonosan hozzánk szólnak. Krisztus szenvedésében és halálában az Istenről és az emberről szóló igazság nyilatkozik meg.