2013.12.21 75 éves orgonánk ünneplésének záróhangversenye

„Már csak 3-at alszunk! „

A 2012. decemberében elmaradt „világvége” helyett egy karácsonyváró adventi zenés áhítattal készítettük elő a Szent József templomunk idén 75 éves orgonájának megünneplését. A jubileumi emlékévben 16 rendezvényt tartottunk, melyet mintegy 1800 hallgató tisztelt meg jelenlétével. Ebből négy alkalommal templomunk falain kívül osztottuk meg örömünket a szép számú érdeklődővel. A 2013.12.21-én megtartott záró rendezvényen Matúz Csilla orgonaművész mellett a Kodály Zoltán Gyermekkórus és a „házigazda” Schola közreműködése színesítette a műsort. Homoga József szép fotóinak vetítése szintén hozzájárult a meghitt karácsonyváró hangulat megteremtéséhez.

A zsúfolásig megtöltött templomunkban Varga András atya összekötő szövegében az emberiség jövője szempontjából kiemelte a gyermekeinkre fordított – megfelelő mennyiségű és minőségű - idő szerepét:  „100 év múlva nem számít majd, mennyi pénz volt a bankszámlámom, milyen lakásban laktam, vagy milyen autót vezettem; de talán a világ más lesz, mert fontos voltam egy gyermek életében”

Ezúton is köszönetet mondunk mindazoknak, akik a rendezvénysorozatunk sikerét a programjainkon való részvételükkel, közreműködésükkel, lelki és anyagi támogatásukkal segítették.