2013.08.08 Tour d'kanyart

Sportosan, reggeli tornával indítottuk 2. napunkat, majd a nagymarosi templomban való imádkozást követően indultunk Zebegénybe. A Duna-parton kiépített kerékpárúton haladva rácsodálkozhattunk a folyó és a folyópart megindító szépségére. Zebegényben különleges látnivalót jelentett a Kós Károly által tervezett, magyar díszítő motívumokat is felhasználó, szecessziós stílusú templom. Szobon a helyi múzeum kiállított tárgyait néztük meg, azután az Ipoly völgyében felfelé haladva szinte meg sem álltunk a kemencei strandig. Bernecebarátiban barátian fogadtak minket, itt András atya misézett Kelemne Zoltán plébános atyával, aki épp ezen a napon lett 40 éves. Vacsora előtt körbe ültünk és bringatúránk jelmondatáról beszélgettünk; ki hogyan értelmezi, mit jelent számára, mire hívja: „Jöjjetek hozzám mind, akik fáradtak vagytok és terhet hordoztok, és én felüdítelek titeket.” (Mt 11,28)