2013.02.09 Plébániai munkatárs képzés

A plébániai munkatárs képzésnek idén tavasszal a Szent József plébániatemplom Rendháza ad otthont. A hallgatók az egyházmegye több esperesi kerületéből érkeztek, így a salgótarjáni régió mellett Pásztóról, annak környékéről és a Karancs völgyi falvak plébániáiról is érkeztek "nebulók", akik között a huszonéves éppúgy megfordul, mint a hetvenen túli. A több mint 130 jelentkező kiváló előadásokat hallgathatott eddig egyházjogról, egyháztörténetről, biblikumból, a liturgiáról, szentségekről. Csodálatos tapasztalat, mennyi töltekezni vágyó ember, mennyi okosan és szívvel élő ember jön össze hétről hétre, hogy elmélyítse hitét és tudását, s megtalálja az Istentől neki szánt feladatot a közösségében. Adja Isten, hogy így legyen!