2012.05.28 Egyházközségi nap

Már visszatérő rendezvénnyé válik Salgótarjánban az egyházközségi nap, amelyet idén is megrendeztek, az előző évekhez hasonlóan pünkösdhétfőn. A salgótarjáni egyházközségek északtól délig, Somostól Zagyvapálfalváig összegyűlnek, hogy a pünkösdi ünnepen találkozzanak, együtt adjanak hálát az elmúlt időszakért, együtt imádkozzanak a jövőért. A pünkösdi ünnep a Szentlélekről szól, talán ezért is választhatták a szervezők a lélek ünnepét a találkozó napjára. A Lélek hívta össze a mintegy 250 embert, hogy lélekben egyesülve, vidáman, jókedvűen töltse el a szent ünnepet. A legifjabbaktól a legidősebbekig, minden egyházközségből jelen voltak a hívek, akik nem érkeztek üres kézzel: az idősebbek süteménnyel, üdítővel, az ifjak énekkel vagy tánccal jöttek – és a Szentlélek erejével szívükben.