2011.06.26. Berki József primiciája a Szent József templomban

2011. június 26-án, vasárnap délután tartotta primíciáját, azaz első szentmiséjét Berky József atya szülővárosában, városunkban, az Acélgyári úti Szent József ferences templomban, ahol korábban mint ministráns, később mint hitoktató, aztán diakónus is szolgált.
A zsúfolásig megtelt templomban a harangszó zúgására bevonult az asszisztencia, majd rögtön a szentmise elején jöttek a köszöntők. Elsőként Kovács F. Gábor, a templom egyházközségének testületi tagja köszöntötte meleg szavakkal az újmisést, aki gondolataiba beleszőtte a mai nehéz világ gondjait, a papokra ma rá nehezedő feladatokat, és beszéde végén sok sikert kívánt az atyának.
Majd a Jó Pásztor Katolikus Óvoda felnőtt és gyermek közössége nevében virágcsokrot adott át Bali Imréné óvodavezető a gyerekekkel.