2010.10.02. V. Egyházmegyei Énekkari találkozó

Az idei évben a Szent József Plébánia templomban megrendezett kórustalálkozón 11 kórus képviseltette magát. Az ünnepi díszbe öltözött kórustagok szívvel-lélekkel énekeltek, s ez a lelkesedés átlendített mindenkit az olykor fellépő nehézségeken. A hangverseny szentmisével zárult, amelyet dr. Varga László atya, az OMCE (Országos Magyar Cecília Egyesület) igazgatója celebrált, az összkar pedig ez alkalomból Kodály: Magyar mise című művét énekelte. A szentmise végén Tardy László tanár úr, a budapesti Mátyás templom karnagya szólt hozzá a kórusok produkciójához. Ezt követte az Agapé – szeretetvendégség, amely a vendégek, a kórusok és minden jelenlévő legnagyobb megelégedésére, Isten segítségével csodálatosra sikerült, hisz gazdagon terített asztalok várták a több száz résztvevőből álló vendégsereget.