Ünnepi szentmise Salgóbányán

Fotóalbum / 2000 / szentistván (normál)2012. augusztus 18.

A salgóbányai római katolikus templomot 1932-ben Szent István király tiszteletére szentelték fel. Ezt a fák között megbúvó kis kápolnát egy lakásból alakították ki, itt az árnyas ligetben. A kb. 100 fő befogadására alkalmas kápolna egyszerű szépsége, a kazettás, festett mennyezet, az államalapító királyunkat ábrázoló oltárkép rendszerint elvarázsolja a betérőket. Két szép hangú harangja van, egy 71 és egy 51 cm-es, melyeket a Szlezák és Walser családok öntöttek. Ezek a harangok hívogatták imára a telep lakóit. Kedvetben a ferences atyák, majd a szent József templom plébánosai tartották a miséket. Ők nagyon szerették ezt a bensőséges, imára, elmélyülésre alkalmas kápolnát. Bizonyítja ezt, hogy p. Buczkó Atanáz atya, aki 1943-47-ig a Szent József templom plébánosa volt. Mivel árvaként nagybátyja (aki bányamérnök volt) itt nevelte Salgóbányán, szívesen járt ide misézni és tanítani, de később itt tartotta aranymiséjét is. Egyre kevesebb az igény a szentmisékre, de minden év augusztus 20-án, Szent István király ünnepén, a templom búcsú napján szentmisére tárja kapuját ez a kis kápolna. Így lesz ez idén is, tehát augusztus 20-án hétfőn, 1/4 12-kor szentmise Salgóbányán, melyre mindenkit szeretettel várunk!