Zsinat.hu

Fotóalbum / Hírek képei / zsinat (normál)2012. július 3.

"A minket körülvevő világ egyre gyorsabban változik, de változik Egyházunk belső szerkezete is. A legnyilvánvalóbb változás, amit tapasztalunk, a papságunk létszámának rohamos csökkenése. Szükségét érzem annak, hogy egyházmegyei szinten ismét önvizsgálatot tartsunk.

Ezért hirdetem meg az új egyházmegyei zsinatot, amelyet október ll-én, az ötvenéves évfordulóhoz kapcsolódva, Boldog XXIII. János pápa emléknapján fogunk ünnepélyesen megnyitni a Váci Székesegyházban..." - írta dr. Beer Miklós püspk atya pünkösdi körlevelében.

Azóta csak gyarapodtak az információk és hozzászólások a témában, aminek világos áttekintése céljából létrahoztak egy honlapot. Aki tudni szeretné, mi is az a zsinat, mik a váci egyházmegye zsinati témá, vagy kíváncsi a témában felvett legfrissebb videókra, annak ajánlom figyelmébe:  www.zsinat.hu